لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

کانون استان آذربایجان شرقی و شهرداری منطقه ۸ تبریز برگزار می کنند

مسابقات کروکی از بناهای تاریخی تبریز

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی تبریز از برگزاری سلسله مسابقات کروکی بناهای تاریخی در شهر تبریز خبر داد.

مهندس علی مدبر افزود: این اقدام مشترک از سوی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی تبریز و  کانون معماران و شهرسازان جوان استان آذربایجان شرقی صورت می گیرد. وی ابراز امیدواری کرد این سلسله مسابقات، نقطه آغازی برای معرفی هر چه بیشتر زیبایی ها و پتانسیل های تک بناها و همچنین بافت تاریخی تبریز به شیوه ای دیگر خواهد باشد.

شهردار منطقه ۸ همچنین ضمن تشکر ویژه از اعضای فعال کانون معماران و شهرسازان جوان استان خاطر نشان کرد: دانش  معماری و شهرسازی و شاخه های مرتبط با آن ها اگر بصورت مدیریت شده و هدفمند به کمک مدیریت شهری و اجرایی شهر بیایند، یقیناً شاهد تغییرات موثری در برنامه ریزی، طراحی و زیباسازی فضاهای شهری خواهیم بود و در این بین باید فعالان این رشته ها و بخصوص جوانان تلاش کنند تا با نوآوری و خلاقیت در طرح ها و برنامه ها و با آگاهی از تاریخ و هویّت شهرمان، معماری و شهرسازی را با بیان امروزی و معاصر ارائه نمایند

وی همچنین در پایان از عموم شهروندان محترم و همچنین علاقه مندان به معماری و بناهای تاریخی دعوت نمود تا ضمن حضور خود در این برنامه های علمی و هنری ، نظاره گر روند مسابقه اسکیس از بناهای تاریخی باشند.

برگزاری مسابقه کروکی خانه تاریخی نیکدل

دومین مسابقه از سلسله مسابقات کروکی کانون معماران و شهرسازان جوان استان آذربایجان شرقی به همت شهرداری منطقه ۸ تاریخی فرهنگی تبریز در خانه تاریخی نیکدل  و با حضور گسترده معماران و شهرسازان جوان در پیاده راه مقصودیّه برگزار شد.

این برنامه با هدف  آشنایی دانش آموختگان و دانشجویان رشته های معماری و شهرسازی با بناهای تاریخی و ارزشمند شهر تبریز روز جمعه ۱۵ آبان ماه و باحضور مهندس علی مدبّر شهردار منطقه تاریخی فرهنگی تبریز  ، مهندس محمدجواد عباس زاده ، دبیرکل کانون معماران و شهرسازان جوان استان آذربایجان شرقی و همچنین اساتید و اعضای انجمن علمی دانشگاه های تبریز به نحو شایسته اجرا شد

شهردار منطقه ۸ تبریز در جریان برگزاری این مسابقه ضمن ارائه توضیحی در خصوص تاریخچه خانه تاریخی نیکدل و همچنین پیاده راه مقصودیه خاطر نشان کرد: جامعه معماری و شهرسازی استان به وبژه کانون معماران و شهرسازان جوان استان بایستی در مورد آشنایی با آثار تاریخی شهرمان که همانا هویّت و اصالت معماری ایرانی اسلامی نیز در آن ها  نهفته است حسّاسیت و دقت لازم را داشته وهمچنین از طرفی  ایده پردازی و خلاقیت لازم را  برای احیاء و تجدید حیات این بناها در برنامه کاری خود قرار دهند.

در پایان این رقابت ۳ ساعته ، شهرداری منطقه هشت با اهداء لوح سپاس ، از حضور تمامی شرکت کنندگان در مسابقه کروکی و اسکیس خانه تاریخی نیکدل قدردانی نمودند. شایان ذکر است سلسله مسابقات کروکی کانون معماران و شهرسازان جوان استان در محدوده بافت تاریخی تبریز ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری مرتبط

دیدگاه‌ها و نظرات