لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:

اختصاص بودجه برای حفظ آثار تاریخی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه در باید بودجه‌ای مشخص برای حفظ آثار تاریخی در کشور تعیین شود گفت: بهتر است برای تامین بخشی از هزینه‌ها قسمتی از مراکز تاریخی را به امور اقتصادی اختصاص داد اما نباید کاربری برخلاف موقعیت فرهنگی آن‌ها تغییر کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه در باید بودجه‌ای مشخص برای حفظ آثار تاریخی در کشور تعیین شود گفت: بهتر است برای تامین بخشی از هزینه‌ها قسمتی از مراکز تاریخی را به امور اقتصادی اختصاص داد اما نباید کاربری برخلاف موقعیت فرهنگی آن‌ها تغییر کند.

سهیلا جلودارزاده در رابطه با وضعیت خانه در حال تخریب "شیح فضل‌الله نوری" و تخریب ۸۰۰ خانه تاریخی در شهر تهران طی ۱۵ سال اخیر، گفت: حفظ اماکن تاریخی به دلایل مختلفی همچون آگاهی‌دهی و آشنایی آیندگان با تمدن ایران و عبرت‌گیری آن‌ها از گذشته ضروری است اما متاسفانه طی سال‌ها و دهه‌های گذشته در حفظ امکان و ابنیه تاریخی شهر تهران و دیگر شهرها کوتاهی‌هایی صورت گرفته و حتی اماکنی که به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند با قدمت چند صد یا چند هزار ساله را تخریب کرده‌ایم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس پنجم و ششم بودجه مشخصی برای حفظ آثار تاریخی در نظر گرفته شد و بهتر است این اتفاق در مجلس فعلی نیز بیفتد، افزود: با واگذاری این خانه‌ها به نهادهای مردمی و خصوصی می‌توان سبب حفظ، نگهداری و بهربرداری مالی و معنوی از آن‌ها شد و این کار می‌تواند در دورانی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بودجه کافی ندارد، راهکار مناسبی برای حل مشکلات باشد چراکه در این صورت با حفظ هویت خانه‌ها می‌توان از آنها بهره‌برداری‌های اقتصادی نیز کرد.  

وی در ادامه افزود: معتقدم مجمع نمایندگان تهران باید این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و ضمن تعامل با دولت در مسیر حل این مشکل و استفاده بهینه از این خانه‌های تاریخی اقدام کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: نمی‌توان این مراکز فرهنگی را به حال خود رها کرده یا با تغییر کاربری صددرصد آن‌ها را مثلا صرفا تبدیل به رستوان کرد البته بهتر است برای تامین بخشی از هزینه‌ها قسمتی از خانه را به این امور اختصاص داد اما نباید کاربری برخلاف موقعیت فرهنگی آن‌ها تغییر کند.

به گزارش خانه ملت، طبق آخرین اخبار خانه شیخ فضل‌الله نوری‌ با ۱۱۰ سال قدمت در خیابان بهشت تهران، وضعیت بسیار نامناسب و در حال تخریبی دارد، در حالی که مسئولان دو سال قبل قول ثبت ملی این خانه را داده‌اند اما این خانه همچنان به حال خود رها شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات