لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

توافق برای احیای کاروانسراهای تاریخی

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و صندوق احیا به منظور انجام همکاری‌های مشترک در احیاء کاروانسراهای بین راهی، تفاهمنامه امضا کردند.

به گزارش کانون معماران و شهرسازان جوان به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از آثار تاریخی، در این تفاهمنامه که به امضای محمدرضا پوینده، مدیرعامل صندوق احیاء و داوود کشاورزیان، معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رسید، بر اعطای مجوز احداث راه دسترسی خروجی و ورودی ۱۱ کاروانسرای کشور در دو فاز تاکید شده است.

بر این اساس قرار است در فاز اول تفاهمنامه یاد شده راه‌های دسترسی کاروانسرای "مهر" در استان خراسان رضوی، مجموعه "حجت‌آباد وزیر" و کاروانسرای "شمس" در استان یزد و کاروانسراهای "میاندشت" و "ده‌نمک" در استان سمنان در دستور کار قرار گیرند .

همچنین در فاز دوم این تفاهم‌نامه برای اعطای مجوز احداث راه‌های دسترسی کاروانسرای "ایوانکی" در استان سمنان، کاروانسرای "زعفرانیه" در استان خراسان رضوی، کاروانسرای "سِن سِن" در استان اصفهان، کاروانسرای "دو دهک" در استان مرکزی، کاروانسرای "دیرگچین" در استان قم و کاروانسرای "خرزان" در استان قزوین اقدام می‌شود

دیدگاه‌ها و نظرات