لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

کارگاه "تهران:فردا" در پلتفرم ٢٨

پلتفرم ٢٨ کارگاه زمستانى / بهاره خود را با عنوان "تهران:فردا" از ٩ دى آغاز خواهد کرد. کارگاه [تهران: فردا] تلاشى است در جهت ترسیم چشم اندازى براى فردا بر اساس تحلیل معمارى و شهرسازى دو قرن اخیر."

پلتفرم ٢٨ کارگاه زمستانى / بهاره خود را با عنوان "تهران:فردا" از ٩ دى آغاز خواهد کرد.

مدرس کارگاه، على فریور صدرى، در تعریف کارگاه می‌گوید: " ما معماران ایرانى یا دنباله رو اروپائیانیم بى آنکه دیدگاهشان را بشناسیم، یا به گذشته مان برمى گردیم بدون شناخت تاریخ. می‌خواستیم به روز باشیم، دنباله رو شدیم. می‌خواهیم به خود برگردیم، مانده‌ایم در دیروز. در این میان آنچه از دست می‌رود آینده است. فردا با نقد دیروز و امروز ساخته می‌شود. کارگاه [تهران: فردا] تلاشى است در جهت ترسیم چشم اندازى براى فردا بر اساس تحلیل معمارى و شهرسازى دو قرن اخیر."

علی فریورصدری در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. آموختن معماری را در دانشگاه آزاد تهران مرکز در سال ۱۳۷۰ آغازکرد. پس از پایان تحصیل، در سال ۱۳۸۰ گروه معماری دایره را تأسیس کرد. برای ادامه تحصیل در سال ۱۳۸۶ به نیویورک رفت و دوره طراحی معماری پیشرفته در دانشگاه کلمبیا را به پایان رساند. سپس در دفتر اسمیت میلر و هاوکینسون مشغول به کار شد. پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۹۱ در مهندسین مشاور شارستان آغاز به کار کرد. از سال ۱۳۹۴ تاکنون در دانشگاه آزاد تهران مرکز مشغول به آموزش معماری است. وی در دوسالانه معماری ونیز ۲۰۱۴ از نمایشگاه گردانان غرفه ایران بود. او همچنین پس از بازنگری در پژوهش انجام شده، روایت شخصی‌اش از آن نمایشگاه را در پلتفرم ۲۸  تحت عنوان "سودای دیروز و امروز" در سال ۱۳۹۴ به نمایش گذاشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات