لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

سه معمار در فهرست ۲۸ نابغه خلاق سال ۲۰۱۶

الخاندرو آراونا، معمار اهل کشور شیلی و دبیر پانزدهمین دوسالانه معماری ونیز، از سوی نیویورک تایمز به عنوان یکی از «۲۸ نابغه خلاق معرف فرهنگ سال ۲۰۱۶» انتخاب شده است.

الخاندرو آراونا، معمار اهل کشور شیلی و دبیر پانزدهمین دوسالانه معماری ونیز، از سوی نیویورک تایمز به عنوان یکی از «۲۸ نابغه خلاق معرف فرهنگ سال ۲۰۱۶» انتخاب شده است.

در این فهرست نام افراد مشهوری چون بانوی اول ایالات متحده میشل اوباما، لیدی گاگا خواننده، ویلیام اگلستون عکاس و جونیا واتانابه‌ طراح دیده می‌شود. در کنار نوازندگان، سرآشپز‌ها، طراحان و هنرمندان انتخاب شده در این لیست، آراونا یکی از سه معمار انتخاب شده توسط این انتشارات در کنار زوج نمادین پست مدرنیسم اروپا، تریکس و رابرت هوسمان است.

دی ماه سال گذشته بود که طبق اعلام رسمی برگزارکنندگان جایزه ۲۰۱۶ پریتزکر به «آلخاندرو آراونا» معمار شیلیایی تبار، تعلق گرفت. اینجایزه به دلیل تلاش‌هایی که این معمار در طراحی ساختمان‌های خدماتی، خانه‌های کم هزینه و پروژه‌های مربوط به بازسازی پس از سانحه داشت، به وی تعلق گرفت. هیئت داوران چهل و یکیمن جایزهٔ پریتکرز اذعان کردند که آلخاندرو آراونا، با معماری اجتماعی خود سعی کرده تا با بحران مسکن جهانی مقابله کند.

شهرت آلخاندرو آراونا، تنها محدود به شیلی نیست بلکه او در رویدادهای معماری مختلف در سطح جهان همواره حضور داشته است. او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ جزء داوران جایزهٔ پریتکرز بوده و اخیراً شرکت خود را تأسیس کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات