لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

برگزیدگان مسابقه بین‌المللی استعدادیابی ۲۰۱۶ معرفی شدند

ایران در جایگاه سوم مسابقات استعدادیابی

ایران و ایتالیا مشترکا در جایگاه سوم مسابقه بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016 قرار گرفتند.

ایران و ایتالیا مشترکا در جایگاه سوم مسابقه بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD۲۰۱۶ که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران، و طراحان جوان‌تر از ۳۵ سال برگزارشد، قرار گرفتند.

از ایران پروژه میدان آذربایجان که در سال گذشته حائز رتبه ۱ مسابقه بین اللملی طراحی میدان اذربایجان به مدیر گروهی سمیه روانشادنیا وهمکاران او عطاءالدین ششمانی و محمد مهدی واحدی شد، امسال رتبه سوم مسابقه بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD ۲۰۱۶ را کسب کرد.

مسابقه اینسپایرلی یکی از موفق‌ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی از دوره اول سال (۲۰۱۵) بوده است. بدین صورت که هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرح‌های خود در پروفایل شخصی‌اش در مسابقه شرکت کرده و می‌تواند منتظر نظرات، آرا مردمی و نتیجه داوری مسابقات باشد. مجموعه INSPIRELI بعنوان اولین شبکه اجتماعی معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرح‌ها و همچنین ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیم‌های اجرایی مشغول در سراسر دنیا را فراهم آورده است.

مسابقه سال ۲۰۱۶ دارای بیش از ۱۰۵۲ شرکت کننده از ۹۹ کشور و ۳۰۰ دانشگاه جهان بوده است، شرکت کننده‌هایی که ۲۹۰۳تصویر را در سایت بارگذاری کرده و ۲۵۶۲۶ رأی دریافت کرده‌اند. هیئت هیئت داوران متشکل از ۵۵ معمار برجسته از ۳۹ کشور جهان است که بعد از آرای تخصصی خود و آرای مردمی تعداد ۵۰ طرح رادر ۱ دسامبر بعنوان فینالیست مسابقه بین المللی INSPIRELI AWARD ۲۰۱۶ انتخاب نمودند. از میان ۵۰ فینالیست دور پایانی در ۲۱ دسامبر این مسابقه سه برنده رأی داوری و یک نفر برنده اراء عمومی اعلام کرده است. شرکت کننده‌هایی از ایتالیا، ژاپن و ایران برنده رتبه ۱ تا ۳ هیات داوران شدند و مسابقه دهنده‌ای ازفرانسه نیز دررای گیری عمومی برنده شد.

رتبه ۱ Giacomo Garziano از ایتالیا

رتبه۲ Daiki Watanabe از ژاپن

رتبه ۳ مشترک از ایران و ایتالیا:

ایران: سمیه روانشادنیا (اعضاء گروه: عطاءالدین ششمانی، محمد مهدی واحدی)

ایتالیا: Magdalena Tröbinger

* جوایز: تندیس «بال‌هایی رو به آینده» اثر Borek Sipek به نفر برگزیده داوران، جوایز بین المللی به رتبه اول تا سوم، جایزه طرح منتخب اعضا و همینطور طرح منتخب آرا مردمی. همچنین برندگانی از نفرات بر‌تر ۱۰۰ کشور دنیا معرفی شدند.

پروژه مذکور از ایران حاوی تصاویری از شیتهای مسابقه طراحی میدان بزرگ آذربایجان (شهر تبریز) می‌باشد که در زمستان سال گذشته در مسابقه بین المللی طراحی میدان آذربایجان حائز رتبه اول شده بود. طراحان این پروژه با الهام از منطقه کوهستانی آذربایجان و ژئوی شهر تبریز و همچنین بهره گیری از انرژی پایدار در تعریف المان‌های خود به فرمی پیوسته، نو وکلیتی منسجم رسیدند.

دیدگاه‌ها و نظرات