لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

در بهمن ماه سال جاری شروع به کار می کند:

نخستین مدرسه معماری ایران

«نخستین مدرسه معماری ایران» با دغدغه پاسخ به مسائل کلیدی و عینی شهر تهران آغاز به کار می‌کند. «تهران» موضوعی است که نخستین مدرسه معماری ایران (Caai) در کانون معماران معاصر، با آن در بهمن‌ماه ۱۳۹۵ شروع به کار می‌کند.

«نخستین مدرسه معماری ایران» با دغدغه پاسخ به مسائل کلیدی و عینی شهر تهران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کانون معماران معاصر، «تهران» موضوعی است که نخستین مدرسه معماری ایران (Caai) در کانون معماران معاصر، با آن در بهمن‌ماه ۱۳۹۵ شروع به کار می‌کند.

در یک دوره هشت‌ماهه که استودیوهای همگرا نام دارد، سه موضوع کلیدی و عینی درباره شهر تهران به‌صورت درس‌بندی‌های طرح‌ریزی‌شده با روشی نوگرایانه ارائه می‌شود.

هسته اصلی آموزشی استودیو را کارگاه‌های عملی طراحی تشکیل می‌دهند. تئوری و مبانی نظری معماری، تکنولوژی معماری دیجیتال، نگارش معماری و تفکر انتقادی، ریاضیات فرم و شکل‌دهی داده‌ها، روش‌های آماده‌سازی و ارائه portfolio از دیگر درس‌هایی است که در استودیوهای همگرای نخستین مدرسه معماری ایران آموزش داده می‌شود.

مدیریت علمی این مدرسه برعهده هومن طالبی است.

هما فرجادی (استاد دانشگاه‌های هاروارد، ییل، پن، ادینبروگ، کلمبیا، ویرجینیا و مدرسه معماری AA)، هومن طالبی (معمار، مدرس کارگاه طراحی و ساخت در موسسات آکادمیک کشورهای رومانی و کاستاریکا، طراح ارشد سابق دفتر زا‌ها حدید)، علیرضا تغابنی (معمار، مدرس دانشگاه، برنده جوایز متعدد ملی و بین‌المللی)، فرشاد مهدی‌زاده (معمار، دانش‌آموخته مدرسه عالی معماری iaac اسپانیا، داور فستیوال جهانی معماریWAF، برنده جایزه معماری ارکیتایزر آمریکا)، زوبین خبازی (پژوهشگر، نویسنده، فلوشیپ دکترای معماری در سنگاپور) و نیلوفر کاخی (معمار، دارای مدرک دکتری تاریخ و تئوری معماری مدرسه AA و نامزد دریافت جایزه RIBA) از جمله اساتید این دوره از استودیوهای همگرا هستند.

پذیرش استودیوهای همگرا در مرحلهٔ اول براساس نتیجه بررسی portfolio و در مرحلهٔ بعدی، متناسب با نتیجهٔ مصاحبه خواهد بود. آخرین مهلت ارسال پورتفولیو تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵ خواهد بود.

علاقه‌مندان به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه www.archca.com مراجعه کنند یا با شماره‌های ۸۸۰۹۳۲۵۵-۰۲۱ و ۸۸۰۷۵۲۶۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

برای دریافت دفترچه معرفی نخستین مدرسه معماری ایران کلیک کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات