لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

وب سایت QS منتشر کرد:

برترین دانشگاه‌های معماری جهان

برترین دانشگاه‌های معماری جهان در سال 2016 از سوی وب سایت QS معرفی شدند. سایت QS این فهرست را در دسته‌های مختلفی چون قاره‌ها، موضوع، کشورها همچنین دستاوردهای فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها طبقه بندی کرده است.

فهرست برترین دانشگاه‌های  معماری جهان   که هر ساله از سوی وب سایت QS ارائه می‌شود، امسال هم فهرست 100 دانشگاه را منتشر کرده است. این امتیاز دهی بین 800 دانشگاه معماری صورت گرفته و معیارهای گوناگونی همانند شهرت آکادمیک و میزان تأثیر تحقیقات، شمار دانشجویان خارجی، کارکنان، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجویان و میزان ارجاعات تحقیقاتی از مهم‌ترین معیارهای گزینش برترین دانشگاه‌های جهان در رشته معماری به شمار می‌آید.

سایت QS  این فهرست را در دسته‌های مختلفی چون قاره‌ها، موضوع، کشورها همچنین دستاوردهای فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها طبقه بندی کرده است.

 در این فهرست دانشگاه MIT در صدر جدول قرار گرفته است. این دانشگاه آمریکایی سال گذشته در سال 2015 نیز از حیث عملکرد در رشته معماری به‌عنوان برترین دانشگاه جهان توانسته بود ۹۶.۵ درصد امتیازات از این منبع معتبر رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را اخذ کند.

برای اطلاع از دیگر مراکز معرفی شده در این فهرست می‌توانید به نشانی اینترنتی www.topuniversities.com/university-rankings مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات