لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

با تلاش ۲ ساله شرکت عمران و بهسازی شهری ایران صورت گرفت:

تملک کارخانه ریسباف اصفهان

قرارداد تملک کارخانه ریسباف اصفهان بیش از دو سال تلاش بین مدیران عامل بانک ملی ایران و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.

قرارداد خرید کارخانه تاریخی اصفهان با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رسول زرگرپور استاندار اصفهان بین محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی و محمدسعید ایزدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به امضا رسید.

کارخانه ریسباف با ۶۹ هزار مترمربع مساحت با ارزشی ۲۰۷ میلیارد تومانی از سوی بانک ملی ایران به وزارت راه و شهرسازی واگذار شد.

براساس قرارداد امضا شده مبلغ ۵۰میلیارد و۷۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال از این مبلغ به صورت نقدی، ۱۵۲۲ میلیارد و ۲۸۸ هزار و ۲۰۰ هزار ریال از طریق واگذاری ۱۲ پلاک مسکونی و تجاری از بهترین نقاط اصفهان و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری در وجه بانک پرداخت می‌شود.

همچنین شعبه بانک ملی از محل فعلی به روبه‌روی کارخانه ریسباف منتقل می‌شود که ملک مورد نظر نیز با ارزش ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی به منظور استقرار بانک خریداری خواهد شد.

کارخانه ریسباف در نهمین روز بهمن‌ماه سال ۱۳۱۱ با سرمایه‌ای حدود ۳۱۴ هزار تومان و در قالب شرکت سهامی در سمت جنوب شرقی سی و سه پل، در محل باغ‌های اعتمادالدوله و حاتم بیگ، در سمت شرق چهارباغ بالا که آن زمان محور هزار جریب نامیده می‌شده، در زمینی به مساحت ۶۹ هزار مترمربع احداث شد.

استاد معتمدی تحت نظارت مهندسی آلمانی به نام ماکس اتوشونمان مسئولیت ساخت ریسباف را برعهده گرفت و سبک خاصی از معماری را در آن پیاده کرد. ریسباف رامی‌توان دومین کارخانه ریسندگی اصفهان و اولین محصول کار و سرمایه جمعی مردم اصفهان نامید.

مدیرعامل بانک ملی اعلام کرد:
ایده وزارت راه و شهرسازی در بهره‌برداری بین‌المللی از کارخانه ریسباف تحسین‌برانگیز است.

مدیرعامل بانک ملی ایران ایده وزارت راه و شهرسازی برای بهره‌برداری بین‌المللی از این کارخانه را تحسین‌برانگیز دانست و گفت: ما همواره قصد د.اشتیم در خصوص این کارخانه در راستای خواست مردم قدم برداریم که خوشبختانه به این مهم دست یافتیم.

محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم امضای قرارداد واگذاری کارخانه ریسباف اصفهان با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بانک ملی از ۱۰ سال گذشته تا کنون براساس تکالیف قانونی که برعهده داشت موظف به واگذاری اراضی مربوط به این کارخانه بوده و در این مدت با پیشنهادات بسیار زیاد و وسوسه‌انگیزی نیز روبه‌رو شد.

حسین‌زاده با بیان این مطلب که پیشنهادهای ارائه شده در این مدت نسبت به تملک کارخانه دارای نگاهی تجاری بوده و با اهداف بانک یک‌سو نبوده است گفت: ما همواره قصد داشتیم در خصوص این کارخانه در راستای خواست مردم قدم برداشته و مغایر با آن عمل نکنیم چراکه براساس گزارش‌های به دست آمده از مطالبه مردم اصفهان با خبر بودیم.

مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه همچنین اضافه کرد: با اطلاع از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی بسیار خوشحال شده و از آن استقبال کردیم  وآن را دیدگاهی هم‌سو با نظر بانک دیدیم.

حسین‌زاده بانک ملی را بانکی متعلق به مردم خواند و افزود: حفظ شعبه بانک ملی در محل کارخانه ریسباف و تأکید ما براین موضوع که کمی مدت زمان عقد قرارداد را به درازا کشاند اقدامی در راستای خدمت‌رسانی به مردم بود که خوشبختانه پس از مذاکرات متعدد به نتیجه رسیده و محقق شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه وزارت راه و شهرسازی در جهت بهره‌برداری بین‌المللی از کارخانه ریسباف بیان کرد: ما از این جهت نیز برای مردم اصفهان بسیار خوشحال بوده و آن را اقدامی مبارک برای شهروندان این منطقه می‌دانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات