لوکوربوزیه: معماری بازی احجام زیر نور است.
از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.
رشد و تعالی کانون ، مستلزم تدبیر ، تفکر و مشارکت اعضا می باشد.
معماری آفرینش فضا ،متناسب با انسان و نیازهای اوست
معماری پایه و اساس حفظ محیط زیست است.
معماری رد زمان است بر فضا
سراسر ایران کانون اتفاقات بزرگ است ...
با هم بودن " آغاز" ، با هم ماندن " پیشرفت" و با هم کار کردن "موفقیت" است.
نوآوری ، سرعت و استفاده از فرصت هاست.
تخصص گرایی در تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی رویکردی عاقلانه و پذیرفتنی است.

تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد:

فاز نخست باغ کتاب تهران

تالارهای متعدد زیادی همچون تالار علم خردسال، تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب، داستان‌های تجسمی، داستان‌های شاهنامه و مجموعه سالن‌های سینما، تئاتر، همایش و ... از جمله زیر پروژه‌های باغ کتاب به شمار می آیند.

علیرضا جعفری، در جلسه مشترک با اعضای هیات مدیره این شرکت که در محل باغ کتاب تهران برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این پروژه و روند آماده سازی آن گفت: تالارهای متعدد زیادی همچون تالار علم خردسال،تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب،داستان‌های تجسمی، داستان‌های شاهنامه و مجموعه سالن‌های سینما، تئاتر، همایش و غیره از جمله زیر پروژه‌های باغ کتاب به شمارمی آیند.

جعفری تالارهای علم را بهترین فضای آموزشی، تربیتی و فرهنگی برای تمامی نوجوانان اعم از قشرهای مختلف اجتماعی و اقتصادی دانست و گفت: به طور حتم افتتاح این تالار می‌تواند نقش بسزایی در ترویج روش‌های آموزشی نوین و منطبق با استانداردهای جهانی داشته باشد.

وی به اهمیت افتتاح تالار علم نوجوان در باغ کتاب تهران  اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این مجموعه بزرگ و علمی امیدواریم بتوانیم فرصت علم آموزی نوجوانان و آشنایی آن‌ها با دانش روز دنیا را فراهم آوریم.

در ادامه این نشست اعضای هیات مدیره به همراه علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از پروژه باغ کتاب تهران بازدید کرده و در جریان روند آماده سازی این پروژه قرار گرفته و تاکید کردند تمام توان مالی و منابع انسانی شرکت به کار گرفته شده تا فاز نخست این پروژه قبل از پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

مهندس علیرضا جعفری در حاشیه بازدید از پروژه باغ کتاب تهران با اشاره به اینکه باغ کتاب مجموعه ای است فرهنگی و چند منظوره با محوریت کتاب است،گفت:این مجموعه به عنوان یک فضای فرهنگی در چهار فصل سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتاب خوانی می‌پردازد، که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی برای مخاطبانی از سنین و سلیقه‌های مختلف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طراحی سالن‌های باغ کتاب با بهره گیری از دانش داخلی، بومی و استفاده از متریال داخلی صورت گرفته است، افزود: پروژه باغ کتاب با محتوا و موضوع کتاب و از لحاظ دائمی بودن، این مجموعه را منحصر به فرد می‌کند.

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران راه اندازی و در حال آماده سازی است، قابلیت‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

جانمایی فضاهای مختلف با کاربردهای مختلف و متنوع از جمله گالری و برگزاری نمایشگاه‌های موقت با موضوعات متنوع و تخصصی و ایجاد کافی شاپ و فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و.... در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیت و با هر تفکری می‌شود. همچنین باغ کتاب می‌تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه‌ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و...) به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات